Reflex Nexgen 60 kapsúl

Neohodnotené
€13,70 –31 %
Reflex Nexgen 60 kapsúl
€13,70 –31 % €9,40
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.5.2022

Nexgen® je základnou vývojovou verziou špičkového multivitamínu, multiminerálu a antioxidantu určeného pre všetkých aktívnych jedincov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reflex Nexgen 60 kapsúl

Nexgen® je základnou vývojovou verziou špičkového multivitamínu, multiminerálu a antioxidantu určeného pre všetkých aktívnych jedincov. Nový Nexgen® obsahuje optimálne množstvo všetkých dôležitých zložiek, vrátane horčíka, vitamínov K2-MK7, D3, chelátov a ďalších účinných ergogénov.

Sofistikovaná formulácia jednotlivých zložiek, čistota, účinnosť, kvalita a minimum spojív (voľne uložený, nelepený prášok vo forme kapsule) je garanciou maximálnej využiteľnosti. Denná dávka je na základe najnovších štúdií o využiteľnosti vitamínov, minerálov a antioxidantov (niektoré vitamíny telo nedokáže skladovať), rozdelená do dvoch priebežných dávok tak, aby bolo telo zásobené rovnomerne!

V prípade požiadavky nadväzuje na základnú verziu Nexgen® zosilnená verzia Nexgen Pro ®. Zameranie jednotlivých verzií:

 • Nexgen® - určený na fitness, wellness
 • Nexgen® PRO - určený pre vrcholových športovcov, silové športy, rekonvalescenciu a pod.

Jednotlivé zložky Nexgen®

1.  Nexgen® obsahuje najdôležitejší minerál všetkých špičkových atlétov - horčík.
Obsahuje 100 mg horčíka v dennej dávke, a to v jednej z najlepšie biodostupných foriem - horečnatej soli Kyseliny citrónovej (Citrát horečnatý).

2.  Nexgen® obsahuje najdokonalejší vitamín K2 (MK7) v naturálnej forme.
Nexgen® je jediným multivitamínom v celosvetovom meradle, ktorý ponúka biologicky aktívnu formu vitamínu K2-MK7, vyrobeného fermentačnou technológiou, a nie lacný syntetický vitamín K1. Niektoré multivitamíny môžu obsahovať formu K2-MK4, ale táto forma nie je zďaleka porovnateľná s formou K2-MK7, ktorá ponúka najvyššiu biologickú aktivitu a biodostupnosť v rámci všetkých foriem vitamínu K, ale patrí tiež cenovo k tým najdrahším formám medzi vitamínmi.

3.  Nexgen® obsahuje 500 % odporúčanej dennej dávky vitamínu D3.

4.  Nexgen® obsahuje unikátny antioxidačný štít.

 • DeltaGold tokotrienoly
 • BIOLUT lutein esters (luteinové estery)
 • extrakt z viniča (proantokyanidíny)
 • 95 %ný extrakt zo zeleného čaju (polyfenoly a katechíny)
 • naturálny koenzým Q10

5.   Nexgen® obsahuje aditívum minerálov vo forme chelátov - najdrahšia forma minerálov, maximálna využiteľnosť.
Vybrané minerály: zinok, meď, mangán a chróm sú zastúpené v exkluzívnej forme chelátu. Chelát predstavuje väzbu minerálu na dva "nosiče", zvyčajne aminokyseliny, kedy je zovretý v tzv. kliešťach (chelát = kliešte) v zmysle: aminokyselina - minerál - aminokyselina. Chelát teda inými slovami znamená väzbu jedného minerálu na dve aminokyseliny, či menej často na organické kyseliny. Tým sa cheláty podstatne líšia od štandardných organických a anorganických foriem. Chelát predstavuje teda špeciálnu organickú formu minerálu, v ktorej je minerál zabudovaný v listoch rastlín a ďalších organizmoch (napr. špenát, šalát...). Z tohto dôvodu je táto forma pre náš organizmus z hľadiska vstrebávania a využitia najvhodnejšia.

6.  Nexgen® obsahuje kompletný B-komplex vrátane metylkobalamínu.
B vitamíny sú rozpustné vo vode a telo ich nedokáže skladovať do zásoby, to je jedným z primárnych dôvodov, prečo sa Nexgen® dávkuje 2× denne s jedlom. Navyše obsahuje bioaktívnu formu vitamínu B12 metylkobalamín.

7.  Nexgen® obsahuje prebiotické kultúry Lactospore.
S každou dennou dávkou Nexgen® prijímate rovnaké množstvo probiotických kultúr ako v jednom živom jogurte.

Aká je výhoda kapsúl? Prečo je denná dávka Nexgen® rozdelená do dvoch dávok počas dňa?

Dnešný trh je doslova "preplnený" rôznymi formami multivitamínových tabletiek, najmä lacných tabliet, ktoré proklamujú, že ponúkajú úplne všetko. Ak multivitamín obsahuje všetky vitamíny a minerály, je všetko v poriadku. ALEBO NIE? Nanešťastie to nie je tak jednoduché. Napriek tomu, že veľa multivitamínových produktov ponúka celý komplex vitamínov a minerálov, nie sú nevyhnutne ich použité formy absorbované a využité ľudským telom efektívne.

Ďalším problémom s multivitamínovými produktmi je fakt, že podstatná časť týchto produktov je vďaka nízkej nákupnej cene ponúkaná vo forme "lepených" tablet, vyrábaných pomocou špeciálnych liniek, vyrábajúcich tablety pod vysokým tlakom. Tieto stroje pracujú s neuveriteľnou rýchlosťou a sú schopné "vychrliť" milióny tabliet za jeden deň. Hlavným problémom týchto produktov je, že môžu obsahovať až 40 % tzv. pomocných látok = plnivá, spojivá a aditíva (lepidlá a stabilizátory), takže okrem toho, že sú k sebe jednotlivé zložky lepené a lisované pod vysokým tlakom, čo môže ovplyvniť ich využiteľnosť, prehĺta navyše zákazník ročne "doslova kilogramy" zbytočných aditív. Výhodou u tabliet je samozrejme veľmi nízka obstarávacia cena. Opakom sú kapsuly, kde je použitý "voľný" prášok, ktorý je šetrne zapuzdrený do želatínovej kapsuly.

Tento problém pokračuje pri tzv. "jednorazových denných" tabletách. Opýtajte sa sami seba, či si myslíte, že je telo uspôsobené k tomu, prijať dennú dávku vitamínov a minerálov naraz v jednej tablete? Odpoveď znie samozrejme nie, pretože mnoho vitamínov, najmä B vitamíny, sú rozpustné vo vode a opustia telo močom veľmi rýchlo. B vitamíny sú životne nevyhnutné na efektívne uvoľňovanie energie z potravy, ktorú prijímate. V prípade, že prijímate "jednorazovú dennú" multivitamínový tabletu napr. ráno s raňajkami, ako je možné využiť jej benefit pri ďalších dvoch hlavných denných jedlách? Rovnaké pravidlo platí pre všetky vo vode rozpustné antioxidanty a ďalšie kľúčové faktory.

Nexgen® ponúka sofistikované riešenie "deleného" multivitamínu vo forme kapsúl, ktorý bol zostavený na priebežné dávkovanie počas dňa. Aj keď je celý proces nákladnejší, teda ak porovnáte napríklad "masovú" výrobu jednej tablety verzus "delenú" dávku v dvoch kapsulách, je pre spoločnosť Reflex Nutrition vždy na prvom mieste využiteľnosť a kvalita pred profitom. Naviac je jednoznačne vedecky dokázané, že dávka multivitamínu rozdelená do troch častí počas dňa je pre telo absolútne najlepšie využiteľná. Forma kapsúl umožňuje tiež minimálne ovplyvnenie kvality multivitamínového prášku (premixu), ktorý je šetrne zapuzdrený v želatínovej kapsule a navyše uložený v blistri tak, aby došlo k minimálnemu znehodnoteniu jednotlivých bioaktívnych zložiek.

Ďalšie jedinečné vlastnosti tohto produktu nám súčasná legislatíva EÚ neumožňuje popisovať.

Čím sa Nexgen® líši od konkurencie?

Obsahuje kvalitný vitamín K2. Vitamín K2 je biologicky najaktívnejšou forma vitamínu K. Bol nájdený v japonskom fermentovanom sójovom jedle Natto, a je veľmi zaujímavý pre vedeckú oblasť.

Garancie spoločnosti Reflex Nutrition

 • Inovačné technológie.
 • Najvyšší rating použitých surovín.
 • Vyrobené zo 100% zelenej energie.
 • Vyrobené zo 100% obnoviteľných zdrojov v recyklovaných obaloch.
 • Vyrobené v súlade s normami ISO 9001.
 • Nezávislé testovanie na neprítomnosť látok dopingovej povahy.
 • Absolútna čistota produktu a zdravotná nezávadnosť.

Odporúčané dávkovanie

 • 1 kapsula 2× denne s jedlom.
 • Jedna denná porcia zodpovedá 2 kapsulám.
 • Balenie obsahuje 30 denných porcií.

Nutričné informácie

Účinné látky 2 kapsule % z ODD*
Vitamín A 800 µg 100
Vitamín D3 25 µg 500
Vitamín K2 11 µg 15
Vitamín C 200 mg 250
Vitamín B1 (Tiamín) 12 mg 1 091
Vitamín B2 (Riboflavín) 10 mg 714
Niacín (Nikotínamid) 20 mg 125
Vitamín B6 10 mg 714
Kyselina listová 400 µg 200
Vitamín B12 50 µg 2 000
Biotín 150 µg 300
Kyselina pantoténová 10 mg 167
Horčík 100 mg 27
Železo 6 mg 43
Zinok 15 mg 150
Meď 1 mg 100
Mangán 1 mg 50
Selén 55 µg 100
Chróm 100 µg 250
Bór 1 mg -
Cholín 10 mg -
Koenzým Q10 10 mg -
Inozitol 10 mg -
Luteínové estery (Biolut®) 1 mg -
Proantokyanidíny (extrakt z viniča) 50 mg -
Quercetín 10 mg -
Tokotrienoly (DeltaGold®) 3 mg -
Probiotické kultúry bacillus coagulans (LactoSpore®) 100.000.000 spór -
* Odporúčaná denná dávka

Zloženie

 • V 2 kapsulách: horečnaté soli Kyseliny citrónovej (Citrát horečnatý) (horčík 100 mg, 27 % *), kapsule (hovädzia želatína, farbivo čierny Oxid železitý), Kyselina L-askorbová (vitamín C 200 mg, 250 % *), plnidlo mikrokryštalická celulóza, Bisglycinát zinočnatý (zinok 15 mg, 150 % *), extrakt z hroznových semienok (Proantokyanidíny 50 mg), Bisglycinát železnatý - Ferrochel® (železo 6 mg, 43 % *), kvasnice obohatené selénom (selén 55 mikrogramov, 100 % *), L-cholín bitartrát (Cholín 10 mg), Nikotínamid (Niacín 20 mg NE, 125 % *), LactoSpore® Bacillus coagulans 108 spór, protihrudkujúca látka (Stearát horečnatý a Oxid kremičitý), Tiamín-hydrochlorid (vitamín B1 12 mg, 1091 *), Pyridoxín-hydrochlorid (vitamín B6 10 mg, 714 % *), D-pantotenát vápenatý (Kyselina pantoténová 10 mg, 167 % *), Cholekalciferol (vitamín D3 25 mikrogramov, 500 % *), Riboflavín (vitamín B2 10 mg 714 % *), Quercetín dihydrát (Quercetín 10 mg), Bisglycinát meďnatý (meď 1 mg, 100 % *), Inozitol 10 mg, Ubidekarenon (Koenzým Q10 10 mg), Boritan sodný (bór 1 mg), extrakt Orelániku farbiarskeho Annatto (tokotrienoly DeltaGold® 3 mg), Retinyl-acetát (vitamín A 800 mikrogramov, 100 % *), Bisglycinát manganatý (mangán 1 mg, 50 %,*), Menachinón-7 K2VITAL® Delta (vitamín K2 11 mikrogramov, 15 % *), Luteínové estery 1 mg, Pikolinát chromitý (chróm 100 mikrogramov, 250 % *), Kyselina pteroylmonoglutamová (Kyselina listová 400 mikrogramov, 200 % *), D-biotín 150 mikrogramov (300 % *), Metylkobalamín (vitamín B12 50 mikrogramov, 2 000 % *). * % Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok.

Doplňujúce informácie

 • Doplnok stravy.
 • Komplex vitamínov, minerálov a kultúr LactoSpore®.
 • Neslúži ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu!
 • Nevhodné pre deti a osoby mladšie ako 16 rokov.
 • Tehotné a dojčiace ženy musia užívanie konzultovať s lekárom.
 • Skladujte mimo dosahu detí.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Skladujte v suchu, chlade a tme.
 • Nevhodné pre vegetariánsku stravu.
 • Produkt bol vyrobený v továrni, ktorá spracováva mlieko, sóju, vajcia, lepok a výrobky z nich.

Výrobca: Reflex Nutrition, Sea View Park, BN26NT Brighton, United Kingdom

Dodatočné parametre

Kategória: Multivitamíny
Hmotnosť: 0.08 kg
Forma: kapsuly
Kapsle: 60 ks
Výrobce: Reflex Nutrition

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie