High5 Energy Drink Caffeine Hit 1400 g

Neohodnotené
Značka: High5
€35,50 –24 %
High5 Energy Drink Caffeine Hit 1400 g
€35,50 –24 % €26,90
Na sklade za 1-2 dni
Variant
Môžeme doručiť do:
6.8.2021
Superoktanové palivo s vysokým obsahom energie a kofeínu.

Detailné informácie

Podrobný popis

High5 Energy Drink Caffeine Hit 1400 g

Superoktanové palivo s vysokým obsahom energie, vysokým aditívom kofeínu, dôležitých minerálov (Na, K) v alkalizujúcich citrátových formách (stabilizácia pH), vo forme glukonátu (Ca, mg) určené pre aktívnych a profesionálnych športovcov. Obsah kofeínu (140 mg na dávku) je optimalizovaný na silnú stimuláciu pred pretekmi, popr. jednorazovú dávku počas závodu, alebo pred vyvrcholením závodu (finish). Produkt je vhodný pre maximálnu stimuláciu, dodanie efektívna energia, dôležitých iónov a hydratáciu pred alebo počas výkonu.

S vysokým obsahom kofeínu (140 mg / 47 g). Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Čo je Energy Drink Caffeine hit?
 • ultimatívny ENERGY DRINK S MINERÁLY A KOFEÍNOM (140 mg / 47 g) bez obsahu umelých sladidiel a farbív
 • Jednorazový "nakopávač" pred pretekmi, alebo počas pretekov
 • Izotonický nápoj (do 10 % sacharidov v odporúčanom riedení)
 • Vynikajúci využiteľnosť + ľahká a osviežujúca chuť
 • Prověřeno na najťažších svetových pretekoch s viac než 10-ročnou tradíciou
 • Optimalizovaná forma nezávisle testovaných a preverených sacharidov s unikátnymi vlastnosťami, formulované pre elitnej a aktívnych športovcov
 • Optimalizovaný pomer 2:1 = základ tvorí špeciálna forma maltodextrínu s obsahom čistých glukopolymery štandardizované dĺžky reťazca a fruktóza v optimalizovanom pomere 2:1.
 • až o 50 % viac energie = pomer 2:1 je nezávisle vedecky testovaný (Nemecko, Veľká Británia) a v porovnaní so štandardnými energetickými nápojmi, kde výrobcovia odporúčajú maximálnu konzumáciu 60 g sacharidov v časovej perióde jednej hodiny, umožňuje Energy Drink konzumáciu až 90 g sacharidov, čo je o 50 % viac energie!
 • Stručný výsledok testov = až o 25 % dlhšiu prejdená vzdialenosť pri rovnakom výkone, 15 % nárast sily a dynamiky, 5 min a 45 sekúnd rýchlejší čas pri teste na 40 mil.
 • Dôležité minerály sú v citrátových (stabilizácia pH) formách
 • Vhodné pre vegánov i vegetariánov
Zameranie produktu
 • zdroj efektívna energie počas fyzického výkonu - zdroj okamžite využiteľnej energie a elektrolytov.
 • Sacharidová superkompenzácia, zvýšenie energetických zásob organizmu pred výkonom - zdroj ľahko využiteľnej energie, jedna dávka zodpovedá dvom plným porciám varených cestovín.
 • nie je nutné sa prejedať, dodržujte klasický diétny režim, potrebnú a efektívne svalovú energiu vo forme glykogénu vám dodá Energy Drink.
Optimalizovaný pomer 2:1 (glukózovej polyméry: fruktóza) = to najlepšie pre fyzicky aktívnych jedincov
Vynikajúca stráviteľnosti a využiteľnosti je dosiahnuté optimalizovaným pomerom jednotlivých zložiek tak, ako je to pre fyzicky zaťažovaný organizmus prirodzené. Pomer glukózových polymérov (maltodextrín) a fruktózy je optimalizovaný na 2:1, čo zodpovedá nielen najnovším vedeckým poznatkom, ale aj prirodzenému systému transportu jednoduchých cukrov cez stenu tenkého čreva a ich odbúravanie počas výkonu.

Pre vstrebávanie cukrov v tenkom čreve existujú dva základné oddelené transportné systémy, pre glukózu je to transportný systém GLU2, ktorý dokáže vstrebať až 60 g glukózy za hodinu, pre fruktózu (ovocný cukor) je to transportný systém GLU5, ktorý dokáže vstrebať až 30 g fruktózy za hodinu. Glukóza a fruktóza sú teda základné dva prirodzené zdroje energie pre fyzicky aktívny organizmus. Práve z tohto dôvodu je optimalizovaný pomer dvoch hlavných zložiek na 2:1 = 60 g glukózy: 30 g fruktózy. Energy Drink tak umožňuje konzumáciu až 90 g sacharidov počas jednej hodiny.

V prípade dávkovania Energy Drink 2-3 dni pred výkonom (sacharidová superkompenzácia) tak slúži obsiahnutá glukóza k obnove zásob svalového glykogénu a fruktóza k obnove rezervného glykogénu v pečeni (až 1/3 zásob). Pečeň slúži ako rezervné zásobáreň energie / glykogénu pre jednotlivé svaly. V prípade dávkovania Energy Drink počas výkonu slúži glukóza aj fruktóza ako externý zdroj energie priamo pre pracujúce svaly. Energia je uvoľňovaná prostredníctvom tzv. Glykolýzy, kedy je glukóza štepená cez fruktózu (alebo fruktóza priamo) až na pyruvát za vzniku bunkovej energie ATP.

Energy Drink tak umožňuje prijať oproti štandardným mass-marketingovým produktom dostupným na trhu až o 50 % viac energie. Dôvodom je fakt, že tieto bežné produkty obsahujú obvykle ako základ len glukózu a jej polyméry, čo umožňuje vstrebať len 60 g za hodinu a dochádza tak zahlteniu organizmu. Prípadne obsahujú ako hlavnú zložku sacharózu, ktorá obsahuje glukózu a fruktózu v neoptimálnym pomere 1:1, čo nie je vzhľadom k vyššie uvedeným faktom systému vstrebávanie ideálne.

UPOZORNENIE: Vyššie spomínané princípy platí len pre športovcov a fyzicky aktívny jedinca, pre ktoré sú glukóza a ovocný cukor (fruktóza) prirodzeným zdrojom energie, bez nežiaducich vedľajších účinkov.

citrátovom formy minerálov = pH +
Energy Drink obsahuje sodík a draslík viazaný chelátovou väzbou ako citrát. Okrem toho, že je forma citrátu vhodným transportérom oboch minerálov, podieľa sa aj na stabilizáciu pH. Je známe, že prekyslenie organizmu spôsobené vysokou záťažou (kyselina mliečna), je jedným z faktorov znižujúcich výkonnosť a následnú regeneráciu.

Odporúčané dávkovanie

1 / Počas výkonu: Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Popíjajte počas výkonu, v približnom množstve 250 ml počas každých 20 minút (maximálne konzumujte 1-2 dávky počas jednej hodiny). V prípade vysokej teploty prostredia, alebo pri vysokých stratách tekutín (nadmerné potenie), doplňte každú dávku Energy Drink (500 ml) o jednu tabletu ZERO Neutral.

2 / Pred výkonom (hlavne u krátkodobých, dynamických disciplín): Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Začnite popíjať cca 60-90 minút pred začatím výkonu. V prípade potreby vyššej stimulácie možno produkt doplniť o Isogel X'tra s obsahom kofeínu, ktorý dávkujte cca 10-15 minút pred začatím výkonu.

2 / Sacharidová superkompenzácia pred veľkými závody: Sacharidová superkompenzácia sa zvyčajne vykonáva pred veľkými preteky. Jedná sa o výživový postup, ktorý navýši zásoby sacharidov vo vašom tele až o 30 %. Predstavíme vám jednoduchú a účinnú metódu, ako sacharidovú kompenzáciu vykonať bez dlhých príprav alebo radikálnych zmien v strave. Postupujte podľa tohto trojstupňového plánu, aby ste naplnili vaše sacharidové rezervy na maximum.

štyri až päť dní pred podujatím: Štyri až päť dní pred pretekmi znížte pri trénovaní počet běhaných kilometrov, popr. danej aeróbne zaťaženie.

DVA DNI PRED PRETEKMI: Dva dni pred pretekmi navýšte príjem sacharidov o 10 g na kilogram vašej hmotnosti. Pre bežcov s hmotnosťou 70 kg zodpovedá príjem 700 g na deň. Ak je to pre vás príliš, snažte sa aspoň čo najviac priblížiť k tejto dávce.Většina športovcov nedokáže dosiahnuť požadovaného príjmu, pretože potraviny bohaté na sacharidy sú zvyčajne veľmi sýte a objemné. Aby ste to dosiahli, pomaly každé dve až tri hodiny popíjajte 500 ml HIGH5 Energy Drink a posvačte dve alebo tri tyčinky EnergyBar. Toto zaistí dávku približne 350 g sacharidov, vaša normálna strava by potom mala zabezpečiť zvyšok požadovaného navýšenia.

DEŇ PRETEKOV: V deň pretekov dodržiavajte zásady, ktoré sa dočítate v našich výživových plánoch. Tieto plány boli spísané preto, aby vám pomohli bežať rýchlejšie, aby ste sa v cieli cítili silní a dokončovali preteky s úsmevom na tvári. Pracujeme usilovne na tom, aby sme zabezpečili, že zo seba dostanete to najlepšie.

Pozn. pri rozpustení vo vode sa charakteristikou jedná o izotonický nápoj (osmolalita).

Nutričné informácie

 100 g  47 g *
 Energetická hodnota  1581 kJ / 372 kcal  743 kJ / 175 kcal
 Tuky  0 g  0 g
  Z toho nasýtené mastné kyseliny  0 g  0 g
 Sacharidy  93 g  44 g
  Z toho cukry  47 g  22 g
 Bielkoviny  0 g  0 g
 Soľ  1,3 g  0,6 g
  Z toho sodík  510 mg  240 mg
 Horčík  120 mg (32 % **)  56 mg (15 % **)
* 47 g zodpovedá jednej dávke. Balenie obsahuje 29 dávok. ** Referenčný príjem vitamínov a minerálnych látok.

Zloženie

 • Maltodextrín, fruktóza 33 %, sacharóza, kyseliny (kyselina citrónová, kyselina jablčná), glukonát horečnatý, regulátor kyslosti (citrát sodný, citrát draselný), glukonát vápenatý, arómy, chlorid sodný, kofeín.

Informácie

 • Energetický nápoj s kofeínom v prášku.
 • Môže obsahovať stopy mlieka.
 • Skladujte v suchu, chlade, mimo dosahu detí.
 • Dodržiavajte odporúčané dávkovanie!
 • nie je náhrada stravy.

Výrobca: High5 Ltd, Unit 4, Ash Court, LE671UD Bardon, United Kingdom

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne zmesi
Forma: sypká
Gramáž: 1400 g
GramážDetail: 1400 g
PříchuťVar: citrus
Výrobce: High5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: