Fitiren HMB 500 g

Neohodnotené
Značka: Fitiren
€19,60 –24 %
Fitiren HMB 500 g
€19,60 –24 % €14,86
Momentálne nedostupné
Produkt Ca HMB vo forme prášku bez príchute je vysoko čistá vápenatá soľ ß-hydroxy-ß-methylbutyrátu, skrátene označovaná ako HMB.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fitiren HMB 500 g

Produkt Ca HMB vo forme prášku bez príchute je vysoko čistá vápenatá soľ ß-hydroxy-ß-methylbutyrátu, skrátene označovaná ako HMB. Pre zvýšenie stability a biologickej dostupnosti je dodávaný v podobe vápenatej soli. HMB je veľmi obľúbenou a v posledných rokoch hojne užívanou látkou pre svoje antikatabolické a zároveň anabolické účinky [1]. Športovci ho užívajú k zvýšeniu fyzického výkonu, lepšej stavbe svalového tkaniva a pre zabránenie odbúravanie proteínov pri fyzickej záťaži. Užívanie HMB má jednoznačný pozitívny vplyv na svalovú silu [2]. Súčasne zvyšuje objem svalovej hmoty a pravdepodobne má aj účinky lipolytické. To je pomerne významné, lebo pri dlhšie trvajúcom výkone sa vyčerpávajú zásoby svalového a pečeňového glykogénu a organizmus sa musí spoliehať na energiu uloženú v tukovom tkanive, ktorá sa však relatívne zle mobilizuje. Zaujímavé u HMB je, že zvyšuje anaeróbny prah, teda okamih, kedy organizmus začína odbúravať sacharidy anaeróbne glykolýzou za tvorby kyseliny mliečnej v svaloch [1].

Použitie HMB

  • Na ochranu svalov pred rozpadom počas dlhšie trvajúceho športového výkonu alebo počas redukčných diét
  • Zvýšenie anaeróbneho prahu
  • Zvýšenie svalovej sily a anabolického efektu
  • K redukciu podkožného tuku a skvalitnenie svalového tkaniva

Pôsobenie HMB na organizmus

Táto látka je metabolitom L-leucínu, nevyhnutným pre syntézu cholesterolu, výstavbu bunkových membrán a steroidných hormónov. Nachádza sa v malých množstvách v rybom mäse, niektorých citrusových plodoch a tiež v materskom mlieku. Individuálne suplementácia 60 g L-leucínu vedie k vytvoreniu len asi 3 g HMB, bežne však ľudské telo s hmotnosťou 70 kg dokáže vyprodukovať len 0,2-0,4 g HMB denne v závislosti od príjmu L-leucínu [3].

[1] Suplementy vo výžive, Embleton Thorne, Svet kulturistiky, 1998

[2] Wilson JM 1, Lowery RP, Joy JM, Andersen JC, Wilson SM, Stout JR, Duncan N, Fuller JC, Baier SM, Naim MA, Rathmacher J., The effects of 12 weeks of beta-hydroxy-beta-methylbutyrate free acid supplementation on muscle mass, strength, and power in resistance-trained individuals: a Randomized, double-blind, placebo-controlled study, Eur J Appl Physiol. 2014 Jun; 114 (6): 1217-27

[3] Molfino A, Gioia G, Rossi Fanelli F, Muscaritoli M (December 2013). "Beta-hydroxy-beta-methylbutyrate supplementation in health and disease: a systematic review of Randomized trials". Amino Acids. 45 (6): 1273-1292.

Odporúčané dávkovanie

  • HMB je dodávaná vo forme stabilnej a biologicky dostupnej vápenatej soli (Ca HMB). Bežná denná dávka činí cca 2-4 g (40 mg Ca HMB na 1 kg telesnej váhy). HMB je vhodné dávkovať 15-30 minút pred cvičením a ihneď po cvičení.

Príklad dávkovanie Ca HMB je uvedený v nasledujúcej tabuľke:

Čas Dávka
15-30 minút pred tréningom 2-4 g
ihneď po tréningu (do 30 min) 2-4 g

Informácie

  • Neobsahuje alergény uvedené v prílohe II nariadenia EÚ 1169/2011.

Výrobca: Jiří Žurek, Kravařovská 39, 74770 Opava - Komárov

Dodatočné parametre

Kategória: HMB
Hmotnosť: 0.53 kg
Forma: sypká
Gramáž: 500 g
Výrobce: Fitiren

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: