Ako zhodiť vianočné kilá?

 

chudnutie

Aj vy ste sa ocitli v čase kedy sa pred Vás nechtiac postavilo zrkadlo :-) ? Vianočné dobroty sa za isto podpísali nie na jednom fitnesákovi či športovcovi. Hlavne v dobe kedy je veľký problém sa dostať do posilňovne a štátne obmedzenia nám zabraňujú dostať sa na naše obľúbené prírodné miesta na Slovensku. 

Ak patríte medzi tých, ktorý si upustili cez vianočné sviatky uzdu ste na správnej adrese. V našom článku sa pozrieme na cviky, ktoré Vám nejaké to navyše kilečko pomôžu dať dole.

Strava, ako základ úspechu je nie len pri vyrovnanom životnom štýle dôležitá, ale aj pri zásadných zmenách, po ktorých tak bažíme s príchodom nového roka. Ako sa správne stravovať si môžete nájsť v našom článku zdravá strava.

Ako prvé je treba odstaviť sa od možnosti, čo by len vidieť sladké koláčiky či kalorickú kapustnicu. A začať naberať chuť sa dostať s pred "telky" opäť na nohy. Radi Vám ponúkneme pár tipov ako na správne cviky. Vyskúšajte aj skvelé recepty ktoré nájdete na fitrecept.sk

Najdôležitejšie je treba spomenúť, že cviky, ako také nemajú vplyv na redukciu váhy pokiaľ sa nedodržuje správny jedálniček.

Drepy   

drep 

Drepy sú skvelým cvikom, pri ktorých zapájame tie najväčšie svaly do hry. Sedací sval je v našom tele najväčší o čosi menší je takzvaný krajčírsky sval, ktorý sa ťahá od kolena až po panvu. Nakoľko sú to najväčšie svaly v ľudskom tele spotrebuvávajú pri cvičení najvac energie. O tom, že drepy sú skvelé na získanie výdrže, svalovej hmoty, spálenie tuku alebo získanie sily nemusíme asi pochybovať. Na, čo si predovšetkým dať pozor? Drepy musia byť vykonané správne inak by ste nedosiahli požadovaný cieľ alebo by mohlo dôjsť ku zraneniu. Drepy sú skvelou voľbou na spálenie vianočných nerestí. 

Beh

beh

Skvelou voľbou pri redukcií váhy, na ktorú doplácame po Vianociach je beh. Ako správny športovec isto každý vie, že beh je neoddeliteľnou súčasťou každého športovca, ktorý to skutočne myslí vážne. Veľmi populárna metóda na redukciu váhy, pretože nevyžaduje špeciálne rady od trénerov alebo fitness centrá. Beh je kvalitnou aktivitou na redukciu váhy spevnenie tela a dosiahnutie väčšej vytrvalosti. Behom dosiahnete spaľovanie tuku. Samozrejmosťou je, že pred behom, ako aj pred inými aktivitami sa treba rozcvičiť a dbať na výdrž a zbytočne sa moc neprepínať radšej postupne zaradovať záťaž. 

Švihadlo

švihadlo 

Aj dnes, keď je doba zložitá a fitnescentrá zívajú prázdnotou viete si slušne zacvičiť aj v domácom prostredí či v prírode. Švihadlo, ako športová pomôcka je tu známe už celé stáročia. Kvalitné švihadlá Vám zaručia pohodlnosť pri cvičení, ale aj sústredenie sa na samotné skoky. Je pravdou, že na švihadle sa nedá skákať z minúty na minútu je potrebné to aspoň trochu vedieť. Pri tejto fyzickej aktivite nemusí Vaša peňaženka utrpieť vážnejšie škody. Je to lacné a veľmi efektívna činnosť na spaľovanie tukov. Dnes sa stretávame s číslami, že skákaním na švihadle viete spáliť 10 až 20 kalórii za minútu. Samozrejme je nutné telo pred skákaním rozcvičiť a dať pozor na správnu techniku. 

Rozcvička

rozcvička

Všetky nami vymenované cviky sú skvelou športovou aktivitou na spálenie tuku v tele. Je treba pri každom cviku dať pozor na techniku, aby nedošlo ku zraneniu. Dnes je veľmi zaužívané suplementovať. Kvalitné výrobky nájdete aj na stránke musclem.sk, ktoré Vám dopomôžu k vytúženému cieľu. V neposlednom rade je treba veľmi sledovať prísun potravín, ktoré konzumujete. Jednoduchá matematika príjem výdaj stále funguje tak sa jej držme. Zdravá a vyvážená strava v kombinácii s kvalitným tréningom donesie požadovaný efekt.

Autor : Peter Porubský.  Foto: Depositphotos Inc 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie